+48 511 345 190 info@fotoartim.com
fotografia ślubna olsztyn

O czym warto pamiętać, robiąc reportaż ślubny?

Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki jako fotograf, a reportaż jeszcze przed Tobą, to świetnie się składa – przedstawiamy garść informacji, które pomogą Ci wyjść z nowego doświadczenia obronną ręką i wywołać szczery uśmiech na twarzach swoich klientów.

Na co zwrócić uwagę podczas zdjęć ślubnych?

 

Dobra komunikacja z klientami

 

Praca z drugim człowiekiem wymaga wysokorozwiniętych umiejętności interpersonalnych – szczególnie w tak stresującym dniu, jak ślub i wesele. Jak zrobić dobry reportaż ślubny? Pamiętaj, że zdjęcia, które wykonujesz, są dla pary młodej. Dlatego konieczne jest spotkanie się przed wyznaczonym terminem lub odbycie rozmowy telefonicznej, podczas której możliwe będzie zweryfikowanie Twojej wizji oraz wizji klientów i wypracowanie złotego środka w taki sposób, abyś Ty miał jakościowe zdjęcia w swoim portfolio, a para młoda wymarzoną pamiątkę z dnia ślubu. Warto ustalić jaki klimat zdjęć parze młodej odpowiada, możecie posiłkować się inspiracjami z internetu lub Twojego zbioru.

Dostosuj styl zdjęć do wystroju oraz klimatu wesela. Jeżeli zapytasz pannę młodą o suknię oraz aranżację wnętrza, będziesz mieć ogląd na to, w jakim stylu powinny być utrzymane fotografie, oraz jaka obróbka będzie najbardziej oddawała klimat.

Ramowy plan zdjęć

 

Każda z Twoich par jest wyjątkowa – aby uniknąć nieporozumień, warto wcześniej ustalić najważniejsze elementy oraz wydarzenia, które powinny zostać uwiecznione. Niektóre pary nie będą życzyły sobie skupiania uwagi na gościach i ich zabawie, inne zaś będą mocno naciskały, aby twarze zaproszonych przez nich osób jak najczęściej przewijały się podczas przeglądania zdjęć. Wykonaj plan zdjęć, aby mieć pewność, że wszystkie najważniejsze momenty oraz prośby klientów zostaną uwiecznione.

Uwieczniaj każdy najdrobniejszy moment

 

Plan, planem, ale nigdy nie wiesz, czy w międzyczasie para młoda nie zmieni zdania – dlatego koniecznie celuj aparatem we wszystko. Uwieczniaj drobne elementy wystroju, łap uśmiechy dzieci i łzy wzruszenia dorosłych, śmieszne sytuacje i te, które będą sprawiały, że para młoda patrząc na Twoje fotografie, będzie mogła znów zanurzyć się we wspomnieniach tego pięknego dnia.

Dyskretność to największa cnota fotografa

 

Najlepszy fotograf ślubny to taki, którego nie widać. Dzięki temu nikt nie siedzi napięty jak struna w oczekiwaniu na zdjęcie, a zwyczajnie bawi się, jak gdyby operatora w ogóle nie było. Dzięki temu masz możliwość zrobienia najpiękniejszych zdjęć – uchwycisz drobne czułości, które nie miałyby miejsca, gdybyś wycelował w te osoby lampę błyskową.

Zadbaj o niezawodny sprzęt

 

Nawet najbardziej doświadczony fotograf nie spełni oczekiwań pary młodej, jeżeli jego sprzęt fotograficzny odmówi posłuszeństwa w trakcie reportażu ślubnego. Dlatego niezbędne jest wyposażenie się w drugi aparat, który z powodzeniem będzie mógł zastąpić główny. Jeżeli Twój fundusz na to nie pozwala – weź ze sobą chociaż zapasowe akumulatory oraz obiektywy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawet w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, możesz kontynuować pracę.
Ślub oraz wesele to wyjątkowy czas dla Twoich klientów, zadbaj więc o to, aby rezultat Twojej pracy wywołał uśmiech i łzy wzruszenia na ich twarzach.

fotograf ślubny warmińsko-mazurskie
error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.