+48 511 345 190 info@fotoartim.com
suknia ślubna

Jak dopasować kolor sukni ślubnej do karnacji?

Na ogół suknie ślubne są po prostu białe, ale nawet ta biel ma różne swoje oblicza. Nie zawsze wygląda dokładnie tak samo. Można bowiem wyróżnić wiele jej odcieni, z których każdy będzie pasować do innego typu skóry.

To karnacja decyduje tak naprawdę o kolorze idealnej sukienki ślubnej. Nie warto bowiem zakładać na siebie czegoś, co nie będzie współgrać z naturalnym wyglądem ciała.

Moda ślubna oferuje najwięcej sukien ślubnych w kolorze czystej i niczym niezmąconej bieli. Czasami wpada ona w delikatny niebieski odcień, który uwidacznia się przede wszystkim w sztucznym chłodnym świetle.

Ta biel bywa też delikatnie migocąca. Bajecznie się błyszczy i dzięki temu potrafi pięknie podkreślić ciemny odcień skóry. No i tu właśnie pojawia się główny problem. Taka czysta biel najlepiej współgra bowiem z typowo ciemną, wręcz brązową karnacją.

A Polki raczej jej nie mają. Z tego względu w naszym kraju akurat z materiałów o kolorze czystej bieli szyje się głównie sukienki komunijne, a nie te ślubne.

Zbliżonym odcieniem do czystej bieli jest barwa śnieżnobiała. Wbrew pozorom te dwie tonacje znacząco się od siebie różnią. Kolor śnieżnobiały jest bardziej promienny, a jednocześnie ciut mniej intensywny.

Nie ma aż tak dużej głębi, tak więc nie musi jakoś specjalnie kontrastować z karnacją. Nie wpada też w żadną niebieską poświatę. Jest bielą w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Mimo wszystko suknie ślubne w tym kolorze wciąż najokazalej prezentują się na tej nieco ciemniejszej karnacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ją sobie zapewnić. Wystarczy jedna wizyta na solarium bądź samoopalacz, by odrobinę przyciemnić skórę.

Ostatnią odmianą bieli jest kolor ecru. On wpada już delikatnie w beż, ale robi to tak subtelnie, że na pierwszy rzut oka w ogóle nie jest to widoczne. Większość kobiet w Polsce kupuje suknie ślubne właśnie w tym kolorze.

No i trudno się temu dziwić. Jest to barwa idealna dla niemalże każdego typu karnacji. Świetnie wygląda i na bardzo jasnej, i na ciemniejszej skórze.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.