+48 511 345 190 info@fotoartim.com

Wiele par młodych, które planują wziąć ślub, często tną koszta na kamerzystach, fotografach ślubnych, dekoracjach dlatego wolą zapłacić amatorom niższą cenę i mieć z tego satysfakcję niż zajmować swój cenny czas u bardzo drogich profesjonalistów. A co jest tak naprawdę ważne w ślubnych fotografiach?

Pierwszą rzeczą, od jakiej powinniśmy zacząć to oczekiwania Pary Młodej. Które osoby oraz momenty byłyby dla nich ważne, ilość zdjęć, jakie miałyby być wykonane, warto również zapytać, czy mają już upatrzone niektóre pozycje, miejsca lub dekoracje. A co najważniejsze przedstawić pełny kosztorys usługi. Również pamiętajmy o niektórych detalach, które mogą nadać reportażowi ślubnemu pewnego kształtu oraz finezji. Typu obrączki, bukiet, menu, elementy sukni i wiele innych rzeczy. Zanim przystąpimy też do sesji, warto stworzyć sobie listę dzięki, której nie zapomnimy, jak dana uroczystość ma zostać uwieczniona. Musimy też pojawić się wcześniej w miejscu, gdzie odbędzie się ślubna sesja plenerowa, by ustalić, które uroki natury mogłyby nadać jeszcze większej finezji młodej parze. Do tego możemy na spokojnie ujrzeć każdy kąt światła, kadr, ujęcia. Co do zdjęć rodzinnych to zawsze jest problem, gdyż każdy z gości gdzieś biega i są zainteresowani czymś całkiem innym niż aparat. Dlatego warto wybrać dwie osoby, jedną ze strony panny młodej drugą pana młodego, by mogli pozbierać wszystkich gości w jedną całość.

Nie tylko ustawienia ludzi, poznanie miejsca, ustalenie szczegółów jest ważne, ale też nasz sprzęt. Warto go odpowiednio przygotować, zabrać ze sobą statyw, różne obiektywy, przysłony, a co najważniejsze i najśmieszniejsze jest to, by wyłączyć dźwięk w aparacie. Znam kilku fotografów, którzy byli tak przejęci sesją, że o tym zapomnieli i tylko rozpraszali młodych oraz gości. Dzięki czemu cała magia znika, ponieważ pojawia się stres i zdenerwowanie. Możemy też wziąć pod uwagę drugiego fotografa, dwa aparaty uwiecznią więcej chwil niż jeden. Pamiętajmy też, że czasem nieprzewidziane wpadki mogą uszkodzić nasz sprzęt, dlatego warto zabrać ze sobą drugi aparat.

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary dlatego nawet jak jesteśmy amatorami, podejdźmy do sprawy profesjonalnie, by nie zepsuć tego idealnego i zdarzającego się tylko raz dnia.

Zdjęcia ślubne będą towarzyszyć Wam przez całe życie. Będziecie pokazywać znajomym, wspominać przy nich ten dzień z rodziną a potem oglądać je będą Wasze dorastające dzieci a w końcu i wnuki, prawnuki…

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.