Muzyka klasyczna na ślub

Muzyka klasyczna na ślub?

Coraz więcej Par Młodych decyduje się zadbać o atrakcyjność wesela, ceremonii ślubnej zarówno  w kościele, w Urzędzie Stanu Cywilnego. Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdej Pary. Dlaczego więc nie zadbać o oprawę muzyką poważną? W stronę solowej klasyki.
Bardzo modne staje się wykonawstwo muzyki klasycznej na ślubie. Wbrew pozorom, muzyka poważna nie jest ani monotonna, ani nudna, jak nam może się wydawać! Rozpoczynając od różnorodności instrumentów i składów, możemy zaprosić wykonawcę solo: instrumenty (skrzypce, harfa, flet, gitara). Nie zapominajmy jednak, że istnieje wiele innych instrumentów, które nie są tak popularne na ślubach- zapewne więc zaskoczą i zachwycą uczestników uroczystości! Piękny, głęboki dźwięk utworu wiolonczelowego, śpiewność altówki łagodne i dźwięczne brzmienie klarnetu, oboju czy stonowane brzmienie trąbki mogą zrobić ogromną furorę i na zawsze pozostać w pamięci Pary Młodej i gości.

Zespół kameralny- co to jest?

Zespół kameralny składa się z kilku muzyków- brzmienie będzie więc większe i bardziej różnorodne. Muzyka poważna do ślubu może więc nieść się w pełni po całym pomieszczeniu i upięknić tą wyjątkową chwilę dźwiękami duetu skrzypcowego, duetu harfowego, kwartetu smyczkowego, tria stroikowego (klarnet, obój, fagot), duetu, tria, kwartetu, kwintetu instrumentów dętych…. Możliwości i kompilacji jest nieograniczona. Wszystko zależy od wyobrażeń i pragnień Pary Młodej.

 

Repertuar na ślub

Muzyka klasyczna na ślub to także różnorodność repertuaru. Zawodowi muzycy z łatwością zagrają każdą pieśń kościelną, utwór muzyczny czy utwór z repertuaru muzyki klasycznej. Na ślub cywilny jak i kościelny polecane są łagodne aranżacje pieśni Schuberta i Schumanna, pieśni oraz marsz Mendelssohna, muzyka Chopina (mimo, że pisana na fortepian, często grywana przez instrumenty smyczkowe), słynne „Cztery Pory Roku” Vivaldiego, czy liryczne części z kwartetów smyczkowych Mozarta czy Beethovena…. Wystarczy zapytać zaproszonych muzyków do współpracy, co najczęściej pojawia się z repertuaru muzyki klasycznej na ślubie, a z łatwością poszerzą wiedzę Pary Młodej.

Jeśli nie instrumenty… To co?

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani muzyką wykonywaną przez instrumenty, można zaprosić śpiewaka lub śpiewaczkę (na przykład operową), która z przyjemnością wykona miedzy innymi słynne „Ave Maria” Schubeta lub Cacciniego. Bardziej ekstrawaganckim rozwiązaniem będzie… zatrudnienie zespołu wokalnego, lub nawet chóru! Bez instrumentów chór także zrobi niesamowite wrażenie na gościach. Co ważne, chór w swoim repertuarze ma przede wszystkim muzykę religijną, więc w miejscu kultu , jakim jest kościół, będzie to bardzo dobrze odebrane. Zespoły wokalne, jak i chóry dzielimy na męskie, żeńskie albo mieszane (śpiewają w nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety). Zaproszenie chóru na ślub cywilny też będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż może wykonać ciekawą aranżację pieśni, lub ulubionego utworu Pary Młodej.

muzyka bez zaiks

Muzyka bez opłat ZAIKS

Jesli chcesz uniknąc opłat ZAIKS, STOART, ZPAV itp. musisz zaopatrzyć się w specjalną muzykę dostępną w sklepie internetowym – TUTAJ!

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.