+48 511 345 190 info@fotoartim.com
fotograf ślubny

Suknia ślubna – wybór


Powszechnie uważa się, że ślub i wesele to najpiękniejsze wydarzenia w życiu każdej kobiety. Jest dla nas ważne, jak będziemy się prezentować w ten szczególny dzień. Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniej sukni ślubnej. Dowiedz się jak dobrać suknię, ile będzie kosztowała i gdzie możesz ją uszyć, aby uroczystość weselna była wspaniałym wspomnieniem.

Wybierz odpowiednią suknię ślubną

 

Kreacja, na którą się zdecydujesz musi odzwierciedlać ciebie. Nie kieruj się nowinkami i modą, wybierz suknię, w której będziesz czuła się piękną wersją siebie. Dobierz odpowiednią tkaninę i kolor. Zwróć uwagę na wygodę noszenia i to, czy będzie pasowała do twojego odcienia skóry. Pamiętaj również, że suknia musi uwidaczniać walory twojej figury, a ukrywać to, czego wolisz nie pokazywać innym. Ponadto, wypróbuj suknię zanim się na nią zdecydujesz. Pamiętaj, że impreza weselna to również niezła gimnastyka w tańcu. Poruszaj się, spróbuj usiąść abyś później nie rozczarowała się np. jej sztywnością. Nie zapominaj, że przez cały niemal dzień będzie przy tobie fotograf ślubny chcący uwiecznić twoją postać na zdjęciach ślubnych. Odpowiednio układająca się suknia ślubna będzie wpływała na to jak na nich „wyjdziesz”.

Suknia ślubna – gdzie uszyć?

Przyszłe panny młode muszą zdecydować, czy kupić suknię w salonie czy w komisie? A może jednak wolisz uszyć ją według własnego pomysłu u fachowej krawcowej? We wszystkich tych przypadkach cena sukni będzie podobna. Jednak to krawcowa uszyje nam dokładnie taką suknię, jaką sobie wymarzymy. Wybór w salonie, mimo że ogromny jest w pewien sposób ograniczony do tego co obecnie modne i na topie. Suknie z komisu zaś często będą wymagały większych poprawek lub okażą się nieodpowiednie np. do twojego wzrostu.

Suknia ślubna – ile będzie kosztowała?

 

Rozrzut cenowy sukien ślubnych jest ogromny. Zakup nowej kreacji to koszt od 2000 do 5000 złotych. W dużych miastach ceny mogą być nieco wyższe. Ekskluzywne suknie kosztują nawet do 10000 złotych. Na szczęście w cenę sukni ślubnej z salonu wliczone są ewentualne poprawki krawieckie. Jeśli jednak twój budżet jest skromny, skorzystaj z możliwości zakupu sukni z drugiej ręki, korzystając z portali takich jak allegro lub olx. Wybór jest duży, z pewnością znajdziesz coś dla siebie nawet za kilkaset złotych. Będziesz jednak musiała nanieść poprawki własnoręcznie lub znaleźć dobrą krawcową. Generuje to dodatkowy koszt. Zaślubiny i uroczystość weselna to wydarzenia, w czasie których każda kobieta powinna się czuć najpiękniejszą. Przemyślany zakup kreacji ślubnej, zaoszczędzi ci sporo stresu. Z pomocą internetu i dostępnych poradników, a także dzięki fachowemu personelowi w salonie lub komisie, z łatwością wybierzesz swoją suknię marzeń.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.