+48 511 345 190 info@fotoartim.com
portret przy świecy

Portret przy świecach

Szukanie odpowiedniego światła przy portrecie to priorytet fotografa. Unikalne, delikatne światło może urzec stawrzając subtelny klimat. Stare powiedzenie:”… bez światła nie ma fotografii…” nabiera sensu.

Każdy świadomy fotograf szuka niepowtarzalnego efektu świetlnego. Takim są świece, których światło w naturalny sposób „owija” subtelnie twarz fotografowanej osoby. Daje niepowtarzalny efekt. Nie do zrobienia w programach komputerowych.

Fotografowanie przy świecach zawsze ociera się o eksperyment, którego różne efekty tworzą niepowtarzalne dzieło.

Zapraszam do mojego studia. Zamów portret przy świecach sobie lub w prezencie bliskiej osobie.

Kliknij tutaj!

portret panieński przy świecach

Jak samemu zrobić świecę zapachową

Kto nie chciałby udekorować swojego domu świecami zapachowymi? One dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu i sprawią, że Twój dom będzie ciepły i przytulny. Niestety świece, jak wszystko co przyjemne, są drogie – ceny zaczynają się od sześćdziesięciu złoty!  

Przybywam z pomocą! Tworzenie świec jest proste i przypomina gotowanie! 

 Dzięki kilku składnikom i odrobinie wiedzy możesz je łatwo zrobić samemu. 

Istnieje wiele rodzajów świec, jednak wszystkie zawierają podstawowe składniki: wosk, knot i naczynie (np. słoik, ozdobna doniczka, puste naczynie po świeczce którą wypaliliśmy). Dodatkowym popularnym dodatkiem są barwniki i olejki zapachowe – potrzebne do stworzenia świeczki istnie luksusowej! (Może nawet lepszej od tej na półce sklepowej!)

 Wybór wosku jest podstawą naszej przygody. Wosk parafinowy jest najczęściej używany do masowej produkcji świec sklepowych, ale niekoniecznie jest zalecany z powodu trujących składników. Niektórzy porównują je do spalin samochodowych! Bardziej przyjaznymi dla środowiska opcjami byłyby wosk sojowy lub pszczeli  (na ten ostatni trzeba uważać – sam w sobie ma zapach więc kombinowanie z olejkami zapachowymi może być cięższe).  

Kuchnia będzie twoim miejscem pracy – do topienia wosku potrzebujesz kuchenki lub płyty grzewczej. Do starego garnka wsyp odpowiednią ilość wosku, a następnie włóż ten garnek do większego z wrzącą wodą. Poczekaj około 10 minut na roztopienie wosku, a następnie dodaj barwniki i olejki zapachowe. Całość wymieszaj 

Przyklej knot pośrodku naczynia przed przelaniem wosku.  

Nalewając lekko schłodzony wosk na wierzchu świecy mogą wyskoczyć bąbelki. Najlepszą opcją jest skorzystanie z suszarki i samodzielne wyrównanie powierzchni. Daje nam to nie tylko gładką, estetyczną świeczkę, ale również wydzieliny delikatny zapach, dzięki czemu świeca dobrze pachnie, nawet przed zapaleniem! 

Następnie poczekaj, aż świeca zapachowa ostygnie. Pro tip: Stwórz wiele świec jednocześnie! Są one świetnym pomysłem na nietuzinkowy prezent! Każdy będzie zachwycony!

 

sesja panieńska sensualna
error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.