+48 511 345 190 info@fotoartim.com

WESELE – ZABAWA

Jaki lokal na wesele?

Niemałym wyzwaniem jest wybranie konkretnego lokalu, gdzie wyprawimy wesele. W zasadzie trudno się dziwić, ponieważ wspomniana uroczystość ma duże znaczenie w życiu uczestników. Warto zatem nieco się postarać i wybrać dom weselny na miarę tego zdarzenia. Rynek weselny jest ogromny i tym samym mamy z czego wybierać. Oczywiście nigdy nie można dokonać wyboru w przypadkowy bądź pochopny sposób.

Stąd też każdy organizator uroczystości weselnych powinien przeanalizować na spokojnie kilka kwestii:

– jak dużo planujemy zaprosić gości?
– ile możemy przeznaczyć środków na uroczystości weselne?
– jaki rozmach będzie miała ta uroczystość?

Powszechne jest stwierdzenie, że udane wesele jest zależne od dużej ilości zaproszonych gości. Rzeczywistość wygląda tak, że liczy się przede wszystkim jakość, a nie ilość. Stąd też niewskazane będzie zapraszanie przypadkowych osób i dalekich znajomych. Jest to dodatkowo kłopotliwe, bo często goście mogą się nie znać i wpłynie to na spadek dobrej zabawy. Nie ma jednak jednoznacznych i sztywnych ram ilości zaproszonych. Mając już sprecyzowaną liczbę, można zacząć wybierać konkretny dom weselny. Warto się z tym spieszyć, gdyż w sezonie może być z tym problem. Zatem wskazane jest tuż po ogłoszeniu daty wesela zacząć intensywne poszukiwania.

Liczba zaproszonych ma wpływ nie tylko na wielkość sali, ale też na szereg innych czynników jak np. ilość jedzenia i rodzaj menu weselnego. Czasem to ostatnie zleca się zewnętrznym firmom cateringowym. Często jednak lokal, który użycza nam miejsca na wesele, również się tym zajmuje. Podobnie ma się również kwestia z oprawą muzyczną. Zatem szkoda się rozdrabniać, a w zamian zyskamy więcej czasu na inne działania z wiązane z organizacją ślubu. Decydując się na konkretny dom weselny, warto parafować z nim precyzyjną umowę, która jasno określa obowiązki każdej ze stron. Dzięki temu będziemy wszystko dopięte na ostatni guzik.

A ze strony fotografa dodam, że pfrzynajmniej jasny biały sufit ułatwia fotografowanie i pozwala na ujęcia z niewielkim oświetleniem.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.