+48 511 345 190 info@fotoartim.com

Sesja ślubna

fotograf olsztyn

Sesja ślubna – fotograf


Wynajęcie profesjonalnego fotografa ślubnego to nie lada wyzwanie. Co prawda ich ofert na portalach ślubnych jest mnóstwo.
Ale nie każdy z nich jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Mamy świadomość, że będzie on prowadził nie tylko relację z wesela. To także uwiecznienie momentów podczas ślubu czy samych przygotowań. Poza tym niezwykle ważna jest dla nas także sesja ślubna. Jak powinniśmy ją zaplanować i o czym powinniśmy pamiętać?

Mając już ustalony termin ślubu zaczynamy na poważnie brać się za przygotowania. Cel jest jeden – wszystko ma być wtedy idealne.
Często zaczynamy od stworzenia listy gości. Następnie wybieramy zaproszenia ślubne i je wysyłamy. Poza tym wybieramy salę weselną, dekoracje, oprawę muzyczną, stroje dla pary młodej. To wszystko zajmuje nam wiele godzin, a nawet dni. Warto byłoby zatem uwiecznić to wszystko na fotografiach, które stanowią niezapomnianą pamiątkę do końca życia. Pomóc nam w tym może profesjonalny fotograf ślubny.Dbałość o szczegóły.

Mając już na uwadze ciekawe oferty warto spotkać się z danym fotografem. Należy omówić wtedy najważniejsze szczegóły. Niekiedy fotograf na wesele musi specjalnie dojechać do miejsca, w którym planujemy ślub i wesele. Wypada wtedy porozmawiać o kwestii podróży i noclegu. Następnie należałoby przedstawić swoje oczekiwania. Dokładnie to jak ma wyglądać pakiet zdjęć – mówimy tutaj o przygotowaniach, błogosławieństwie, ślubie kościelnym i cywilnym, a także samego wesela. Niezwykle ważna jest także sama sesja ślubna. To jedna z najważniejszych jak nie najważniejsza pamiątką z tego czasu. Tutaj również trzeba zadbać o szczegóły.
Tym bardziej, że często tymi zdjęciami chcemy obdarować naszych bliskich.

Młoda para ma duży wpływ na efekt końcowy.
Pamiętajmy, że jako młoda para możemy mieć duży wpływ na zdjęcia. Fotograf ślubny z pewnością chętnie wysłucha naszych pomysłów.
Możemy mu podpowiedzieć, gdzie chcielibyśmy, by sesja ślubna była wykonana. Dodatkowo możemy podpowiedzieć o kilku ciekawych inspiracjach, które być może podejrzeliśmy na forach internetowych. Warto wspomnieć, że nie zawsze dzień wykonywania tych fotografii jest taki sam jak dzień ślubu.
Coraz więcej par decyduje się na sesję nawet kilka tygodni później. Wtedy to do granic możliwości możemy wykorzystać potencjał danego miejsca.

Nie ulega wątpliwości, że choć jedno spotkanie z fotografem jest przy takiej okazji wymagane. Dzięki temu może on nas bliżej poznać. Jeśli jako para mamy wspólne zainteresowania również warto o tym wspomnieć. To daje większe możliwości fotografowi, więcej pomysłów i możliwości poszukiwania ciekawych inspiracji.
Podczas rozmowy warto poprosić go o portfolio. Każdy profesjonalny fotograf na wesele takowe posiada. Zapytajmy go także jak może przebiegać sesja ślubna w naszym przypadku i czego możemy się wtedy spodziewać. Reasumując, spotkanie z fotografem stanowi tu kluczowy aspekt.
Podczas owej rozmowy z pewnością dojdziemy do porozumienia i jednocześnie znajdziemy idealne rozwiązanie na naszą sesję ślubną.

Po co sesja ślubna?

Nasza pamięć jest ulotna, dlatego także nie dziwi fakt, że tak chętnie chcemy upamiętniać ważne dla nas chwile i zdarzenia, które są znaczące.
Obojętnie czy planujemy wesele, rocznicę, komunię czy inną ważną uroczystość, na której zgromadzi się wiele bliskich dla nas osób, warto już wcześniej zastanowić się nad wyborem dobrego fotografa, który sprawi, że wydarzenia te pozostaną w pamięci na długo, a uczestnicy z łatwością przypomną sobie o nich.
Czym powinien charakteryzować się profesjonalny fotograf? Z jednej strony powinien umieć dopasować się do aktualnych warunków, które czasem nie są idealne,
a z drugiej – uchwycić piękno chwili. Dobrym pomysłem jest wybranie usług osoby, która w szczególności specjalizuje się w danym temacie.
Przykładowo na imprezach, gdzie jest dużo dzieci, należy pomyśleć o osobie, która je lubi i potrafi z nimi współpracować.
Czym innym będzie się charakteryzowała sesja zdjęciowa nowożenców, a czym innym 70. urodziny babci, na które przyjedzie cała rodzina.
Nie należy oszczędzać na dobrej jakości usługach, ale za to powinno się wcześniej zorientować, w czym jest dobry dany fotograf.
Sesja ślubna to być jedyna sesja zdjęciowa, na którą pozwolimy sobie w całym życiu. Gdy kiedyś po latach dzieci będą dorastać i zbliżać się do tego samego momentu, zdjęcia z sesji ślubnej mamy i taty zrobią furorę u nich i ich przyjaciół. To co będzie się działo z wnukami można się jedynie domyślić.

Sesja ślubna to pamiątka na całe życie zarówna dla Młodej Pary jak i ich potomstwa i dalszych pokoleń.  

Plenerowe sesje ślubne

Plener jest naturalnym tłem dla dobrych i zorganizowanych sesji ślubnych. Tłem, na którym para młoda wypada najlepiej. Niezależnie od miejsca wykonywanego zdjęcia, para na sesji powinna dobrze się bawić i czuć się swobodnie. To już zadanie dla specjalisty, który o ludziach i fotografii powinien wiele wiedzieć.

Wybranie się na łono natury, nad naturalne i sztuczne zbiorniki wodne, do alejek pełnych pięknych i majestatycznych drzew, a może i na plaże, która może być ulubionym miejscem nowożeńców, sprawia że czujemy się lepiej. Kontakt z naturą pomaga w uzyskaniu poczucia komfortu psychicznego i odprężenia.
Tam schodzi z nas wszelki stres i nie pożerają nas nerwy. Stres, który czasem towarzyszy i sakramentalnemu przyrzeczeniu i weselu.

Z tego też powodu lepszym rozwiązaniem dla młodej pary jest zorganizowanie sesji kilka dni po ślubie, po ceremoniach i po imprezie z tej okazji. Kilka dni na odpoczynek, na relaks. Mimo to nie opłaca się długo zwlekać z wykonaniem zdjęć ślubnych, by emocje i poczucie szczęścia do końca nie opadły,
by móc uchwycić je podczas wykonywania fotografii, by podkreślić znaczenie tego, ważnego dla każdej pary dnia. Jednego z najważniejszych dni w naszym życiu.

Natura naturą, ale przecież nic nie stoi nam na przeszkodzie, by sesja odbyła się dokładnie tam, gdzie tego pragniemy.
Może to być ulubiona lodziarnia, kawiarnia, czy herbaciarnia. Oczywiście, gdy wcześniej dogadamy się z właścicielem co do dnia i godziny odbycia sesji. Mogą to być zdjęcia na uczelnianych stopniach, gdzie para się poznała i zakochała. Czemu nie? A może i na skuterach, konno czy może w aquaparku.
Każde miejsce jest dobre, o ile młodzi będą się tam czuć jak u siebie, jak w domu.

Pomysłów na sesje zdjęciowe może być tyle, ile par na Ziemi. Z oczywistych względów nie powinniśmy na siłę starać się wykreować jedynego i wyjątkowego pomysłu na sesję, by być po prostu oryginalnym, ale zdać się na swoje pasje, marzenia, wspólne zainteresowania i podpowiedzi fotografa, który o sesjach wie od nas przecież znacznie więcej.
Będzie też w stanie ocenić czy zdjęcia w zadanym plenerze będą wystarczająco dobre, by zaprezentować je parze młodej.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.