+48 511 345 190 info@fotoartim.com

Fotograf nieruchomości, wnętrz Olsztyn

Potrzebujesz fotografa?

Masz lokal, mieszkanie, dom, działkę lub inną nieruchomość na sprzedaż lub wynajem?

Dzwoń – 511 345 190

 

lub odwiedź moją stronę – kliknij tutaj!

fotografia wnetrz olsztyn
fotograf wnetrz olsztyn
zdjęcia z drona olsztynnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Wykonuję zdjęcia i filmy z ziemi jak i z drona. Jestem dyspozycyjny i elastyczny.

Poradnik fotografa.

Fotografia krajobrazowa – jak uchwycić piękno natury?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się podziwiać niesamowite widoki przyrody i pragnąć uwiecznić je na fotografii? Fotografia krajobrazowa to doskonały sposób na wyrażenie piękna i magii natury. W tym artykule dowiesz się, jak zrobić zapierające dech w piersiach zdjęcia pejzażu i przekazać widzom emocje, jakie towarzyszą Ci w momencie obcowania z pięknem przyrody.

Wybierz odpowiednią porę dnia

Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na rezultat fotografii krajobrazowej, jest odpowiedni dobór pory dnia. Światło ma ogromne znaczenie, dlatego warto zwrócić uwagę na różnice między porami dnia. Ranek i wieczór (wschód słońca i godzina przed jego zachodem) to tzw. „złote godziny”, kiedy światło jest miękkie, ciepłe i tworzy piękne cienie. Warto wtedy uchwycić pierwsze promienie słońca nad horyzontem lub zachodzące słońce oświetlające krajobraz. W godzinach porannych jest również największa szansa na uchwycenie mgły, co doda zdjęciu więcej klimatu.

Pracuj z kompozycją

Kiedy już ustalisz idealną porę dnia, zwróć uwagę na kompozycję kadru. Zasada trójpodziału to jeden z najpopularniejszych sposobów komponowania zdjęć krajobrazowych. Podziel kadr na trzy części, umieszczając główne elementy na linii horyzontu lub w jednym z tych obszarów. Możesz również wykorzystać linie prowadzące, takie jak rzeki, drogi lub ogrodzenia, aby przyciągnąć uwagę widza i nadać zdjęciu głębi.

Odpowiedni punkt widzenia

Aby nadać swoim zdjęciom krajobrazowym unikalny charakter, warto znaleźć nietypowy punkt widzenia. Zamiast fotografować z pozycji oczu, spróbuj się pochylić, wspiąć na wyższe miejsce lub położyć się na ziemi. Odkryjesz nowe perspektywy i stworzysz intrygujące kompozycje, które wyróżnią się spośród innych fotografii krajobrazowych. W ten sposób możesz liczyć, że Twoje zdjęcie będzie całkowicie inne, niż te, które w tym samym miejscu wykonali inni fotografowie.

Eksperymentuj z głębią ostrości

Głębia ostrości ma duże znaczenie w fotografii krajobrazowej. Możesz skorzystać z dużej głębi ostrości, aby cały krajobraz był ostry, lub z małej głębi ostrości, skupiając się na konkretnym elemencie i rozmywając tło. Eksperymentuj z różnymi ustawieniami przysłony i ogniskowej, aby osiągnąć pożądany efekt.

Uwzględnij czynniki atmosferyczne

Pogoda i inne czynniki atmosferyczne mogą nadać Twoim zdjęciom krajobrazowym wyjątkowy nastrój. Deszcz, mgła, zachmurzenie czy piękny zachód słońca mogą znacznie zmienić charakter fotografii. Dlatego nie bój się wychodzić na zewnątrz w różnych warunkach atmosferycznych i eksperymentować z tym, jak wpływają one na ostateczny rezultat. Pamiętaj jedynie, aby zadbać przy tym o bezpieczeństwo swoje i swojego aparatu!

Zwróć uwagę na detale

Krajobraz to nie tylko ogólny widok, ale także wiele małych detali, które warto uwiecznić na zdjęciu. Może to być pojedynczy kwiat, kamyk na brzegu jeziora lub liście porozrzucane na ziemi. Złap te małe elementy, które nadają charakter miejsca i wprowadzają dodatkową głębię i teksturę do Twoich fotografii.

Postprodukcja i edycja

Ostatnim, ale nie mniej istotnym krokiem w procesie fotografii krajobrazowej jest postprodukcja i edycja zdjęć. Możesz dostosować kontrast, nasycenie kolorów, balans bieli i wiele innych parametrów, aby podkreślić i wzmocnić piękno natury na Twoich fotografii. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z edycją i zachować naturalność krajobrazu.

Fotografia krajobrazowa to nie tylko dokumentacja pięknych widoków, ale także sztuka wyrażająca Twoje emocje i postrzeganie natury. Korzystając z powyższych wskazówek, możesz uwiecznić piękno natury w unikalny sposób i podzielić się nim ze światem. Niech Twoje fotografie krajobrazowe przyciągają uwagę, inspirują i oddają magię przyrody.

Fotograf

Rola fotografii w zmienianiu świata

Fotografia od dawna odgrywa istotną rolę w zmienianiu świata. Dzięki swojej zdolności do uchwycenia chwili i przekazania emocji, fotografia może stać się potężnym narzędziem wpływającym na społeczeństwo.

Fotografia dokumentalna

Fotografia dokumentalna ujawnia niesprawiedliwości społecze i przyciąga uwagę do problemów, które często są ignorowane lub bagatelizowane. Przykładem jest praca Jacoba Riisa, który w XIX wieku wykorzystał fotografię do dokumentowania warunków życia biednych imigrantów w Nowym Jorku. Jego zdjęcia ukazywały brutalną rzeczywistość slumsów, co w rezultacie doprowadziło do reform społecznych i poprawy warunków mieszkaniowych.

Fotografia wojenna

Fotografia wojenna odgrywa istotną rolę w uświadamianiu brutalności i kosztów konfliktów zbrojnych. Zdjęcia takie jak „Dziewczynka z napalmem” Nicka Ut czy „Człowiek na Księżycu” Eddiego Adamsa ukazały okrucieństwo wojny w Wietnamie. Te ikoniczne obrazy miały ogromny wpływ na opinię publiczną i przyczyniły się do zwiększenia sprzeciwu wobec wojny oraz angażowania się w działania na rzecz pokoju. Największe emocje wzbudzają jednak fotografie wykonane przez Roberta Capę, jednego z najsłynniejszych fotografów wojennych na świecie.

Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna może przekazywać emocje i inspirować widzów do refleksji oraz pobudzać ich wyobraźnię. Przykładem jest praca Dorothei Lange „Matka migrantka”, która przedstawia matkę z dziećmi w czasie Wielkiego Kryzysu w USA. To poruszające zdjęcie wywołało empatię i zdolność do identyfikacji z trudnościami, które przeżywały setki tysięcy rodzin w tamtym okresie. Fotografia artystyczna może także wywoływać dyskusję na temat estetyki i podkreślać piękno świata lub wywoływać kontrowersje poprzez śmiałe i innowacyjne kompozycje.

Fotografia społeczna

Fotografia społeczna skupia się na dokumentowaniu problemów społecznych i podnoszeniu świadomości na ich temat. Przykładem jest praca Lewis’a Hine’a, który w początku XX wieku dokumentował wykorzystywanie dzieci w pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Jego zdjęcia miały ogromny wpływ na reformy prawne dotyczące ochrony dzieci i zakończenie ich wyzysku. Fotografia społeczna nadal jest wykorzystywana jako narzędzie aktywizmu i walki o prawa człowieka na całym świecie.

Zmiany w erze cyfrowej

W erze cyfrowej fotografia stała się jeszcze bardziej dostępna i ma większy wpływ społeczny. Dzięki smartfonom i mediom społecznościowym każdy może stać się fotografem i udostępniać swoje obrazy. To prowadzi do różnorodności perspektyw i zwiększonej wrażliwości na liczne problemy społeczne. Fotografie publikowane w mediach społecznościowych często wywołują debatę, mobilizują ludzi do działania i prowokują zmiany społeczne.

Moc fotografii w tworzeniu zmian na świecie

Fotografia ma niezwykłą moc wpływania na społeczeństwo i zmieniania świata. Przez dokumentowanie niesprawiedliwości społecznych, ujawnianie kosztów wojen, wywoływanie emocji i estetyki, podnoszenie świadomości społecznej oraz wzrost dostępności w erze cyfrowej, fotografowie mają możliwość angażowania i inspirowania ludzi do działań na rzecz pozytywnych zmian. Dzięki fotografii społeczeństwo może ujrzeć świat w nowym świetle i podejmować działania na rzecz sprawiedliwości, pokoju i postępu społecznego.

fotograf olsztyn

Studyjna sesja ślubna w Olsztynie

ŚLUBNA NARZECZEŃSKA PANIEŃSKA KAWALERSKA

INDYWIDUALNA PANNY MŁODEJ PANA MŁODEGO

ZAMÓW SOBIE LUB KUP VOUCHER INNEJ OSOBIE W PREZENCIE

MASZ PYTANIA? DZWOŃ 511 345 190

Studyjna sesja ślubna

 

– doskonała alternatywa dla sesji ślubnych plenerowych

Dlaczego warto zdecydować się na studyjną sesję ślubną?

Sesja ślubna jest coraz bardziej popularnym elementem naszych wesel i przyjęć weselnych.

Studyjna sesja ślubna to doskonała pamiątka dla par młodych, które po odbyciu się ceremonii będą mogły wrócić do miłych wspomnień. Bardzo często w dniu ślubu towarzyszy nam stres. Jest to zrozumiałe jednak uniemożliwia swobodne pozowanie do zdjęć. W niektórych przypadkach może to przełożyć się na jakość uzyskanych materiałów.

Sesja plenerowa czy studyjna sesja ślubna?

Dla każdego z nas ślub i wesele to wyjątkowe przeżycie, któremu towarzyszą emocje.Radość przeplata się ze wzruszeniem. Jest to z pewnością dzień, który zdecydowanie warto uwiecznić na zdjęciach. Towarzyszące nam emocje zamknięte na fotografii będą doskonałą pamiątką nie tylko dla Par Młodych, ale również ich rodzin. Studyjna sesja ślubna to sesja, która poświęca uwagę głównie Parze Młodej. Podczas ceremonii ślubu i wesela fotografuje się Parę Młodą, obecnych gości oraz całą zabawę, która im towarzyszy. Studyjna sesja ślubna natomiast poświęcona jest w całości Parze Młodej.

Wyjątkowy czas tylko dla Pary Młodej

Sesja ślubna w studiu dla każdej z Par Młodych będzie wyjątkowym przeżyciem. Bardzo często efekty tego typu sesji są znacznie lepsze niż fotografie zrobione podczas zabawy. Czas spędzony w studio z fotografem jest możliwością do pozyskania naprawdę efektywnego materiału zdjęciowego. Bardzo wiele osób krępuje się pozowania przed obiektywem uważając, że na zdjęciach wychodzi mało korzystnie. Podczas studyjnej sesji ślubnej zyskujemy czas tylko dla siebie. Fotograf skupia się na wprowadzeniu nas w sesję w ten sposób, aby było to przeżycie miłe, a dodatkowo abyśmy uzyskali jak najlepszej jakości materiał. Praca indywidualna pomiędzy Parą Młodą, a fotografem z całą pewnością przyniesie lepsze efekty.

Zalety wykonania studyjnej sesji ślubnej

Jak się okazuje wykonanie studyjnej sesji ślubnej ma wiele zalet. Nie jest to przedsięwzięcie zbyt kosztowne, a więc każdy może sobie pozwolić na wykonanie kilku fotografii u profesjonalnego fotografa. Kolejnym atutem tego typu sesji jest fakt, że wykonując studyjną sesję zdjęciową bezpośrednio przed lub po ceremonii wyglądamy doskonale. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla Pań, które jak wiadomo chcą wyglądać świetnie. W ten sposób oszczędzamy również czas ponieważ dostosowujemy czas wykonywania sesji do naszych możliwości.

Sesja ślubna idealną pamiątką po najważniejszym dniu w naszym życiu

Zdecydowanie warto wykonać studyjną sesję ślubną. Po kilku latach będziemy mogli wrócić wspomnieniami do tych pięknych chwil. Warto zatrzymać te wspomnienia i towarzyszące im emocje na kilku pięknych fotografiach.

Portret przy świecach. Fantastyczne światło

portret przy świecy

Portret przy świecach

Szukanie odpowiedniego światła przy portrecie to priorytet fotografa. Unikalne, delikatne światło może urzec stawrzając subtelny klimat. Stare powiedzenie:”… bez światła nie ma fotografii…” nabiera sensu.

Każdy świadomy fotograf szuka niepowtarzalnego efektu świetlnego. Takim są świece, których światło w naturalny sposób „owija” subtelnie twarz fotografowanej osoby. Daje niepowtarzalny efekt. Nie do zrobienia w programach komputerowych.

Fotografowanie przy świecach zawsze ociera się o eksperyment, którego różne efekty tworzą niepowtarzalne dzieło.

Zapraszam do mojego studia. Zamów portret przy świecach sobie lub w prezencie bliskiej osobie.

Kliknij tutaj!

portret panieński przy świecach

Jak samemu zrobić świecę zapachową

Kto nie chciałby udekorować swojego domu świecami zapachowymi? One dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu i sprawią, że Twój dom będzie ciepły i przytulny. Niestety świece, jak wszystko co przyjemne, są drogie – ceny zaczynają się od sześćdziesięciu złoty!  

Przybywam z pomocą! Tworzenie świec jest proste i przypomina gotowanie! 

 Dzięki kilku składnikom i odrobinie wiedzy możesz je łatwo zrobić samemu. 

Istnieje wiele rodzajów świec, jednak wszystkie zawierają podstawowe składniki: wosk, knot i naczynie (np. słoik, ozdobna doniczka, puste naczynie po świeczce którą wypaliliśmy). Dodatkowym popularnym dodatkiem są barwniki i olejki zapachowe – potrzebne do stworzenia świeczki istnie luksusowej! (Może nawet lepszej od tej na półce sklepowej!)

 Wybór wosku jest podstawą naszej przygody. Wosk parafinowy jest najczęściej używany do masowej produkcji świec sklepowych, ale niekoniecznie jest zalecany z powodu trujących składników. Niektórzy porównują je do spalin samochodowych! Bardziej przyjaznymi dla środowiska opcjami byłyby wosk sojowy lub pszczeli  (na ten ostatni trzeba uważać – sam w sobie ma zapach więc kombinowanie z olejkami zapachowymi może być cięższe).  

Kuchnia będzie twoim miejscem pracy – do topienia wosku potrzebujesz kuchenki lub płyty grzewczej. Do starego garnka wsyp odpowiednią ilość wosku, a następnie włóż ten garnek do większego z wrzącą wodą. Poczekaj około 10 minut na roztopienie wosku, a następnie dodaj barwniki i olejki zapachowe. Całość wymieszaj 

Przyklej knot pośrodku naczynia przed przelaniem wosku.  

Nalewając lekko schłodzony wosk na wierzchu świecy mogą wyskoczyć bąbelki. Najlepszą opcją jest skorzystanie z suszarki i samodzielne wyrównanie powierzchni. Daje nam to nie tylko gładką, estetyczną świeczkę, ale również wydzieliny delikatny zapach, dzięki czemu świeca dobrze pachnie, nawet przed zapaleniem! 

Następnie poczekaj, aż świeca zapachowa ostygnie. Pro tip: Stwórz wiele świec jednocześnie! Są one świetnym pomysłem na nietuzinkowy prezent! Każdy będzie zachwycony!

 

sesja panieńska sensualna

Prezent na Walentynki

Voucher na Walentynki

Sesja fotograficzna – Voucher – prezent dla ukochanej osoby

Zawsze głowimy się co kupić ukochanej, bliskiej nam osobie w prezencie. Gdy przychodzą Walentynki problem narasta gdyż chcemy wybrać coś osobliwego, oryginalnego.

Dlatego propozycją takiego prezentu jest Voucher na sesję fotograficzną. Jest to bardzo nietypowy prezent.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak może wpłynąć to pozytywnie na osobowość kobiety.

W codziennym pełnym pośpiechu życiu może to być chwila relaksu a także możliwość ukazania swojej duszy. Możliwość uzewnętrznienia swych cech, wrażliwości, delikatności lub siły drzemiących w środku. Często skrywanych czasem zapomnianych ale chcących się wyrwać z ram codzienności.

Dlatego należy rozważyć i przemyśleć czy właśnie taki Voucher na Walentynki nie stanie czymś przełomowym w życiu obdarowanej kobiety. Oryginalność prezentu gwarantowana.

Jeśli chcesz już teraz kupić Walentynkowy Voucher na sesję fotograficzną przejdź tutaj!

Sesja portretowa studyjna *

 

 • do 60 minut
 • 6 zdjęć (retusz)
 • 6 odbitek 21 cm x 15 cm w etui
 • do dwóch stylizacji
 • każde następne 30 min. – 50 zł
 • dodatkowe zdjęcie – 20 zł
 • dodatkowa odbitka – 5 zł

Cena – 300 zł

Sesja portretowa plenerowa *

 

 • do 90 minut
 • 12 zdjęć (retusz)
 • 12 odbitek 21 cm x 15cm
 • do dwóch stylizacji
 • każde następne 30 min. – 50 zł
 • każde dodatkowe zdjęcie – 20 zł
 • dodatkowa odbitka – 5 zł
 • do 10 km od Olsztyna
 • dalsze odległości do uzgodnienia

Cena – 400 zł

Sesja indywidualna*

 

 • do 180 minut
 • 15 zdjęć (retusz)
 • 15 odbitek 21 cm x 15 cm
 • do trzech stylizacji
 • każde następne 30 min. – 50 zł
 • dodatkowe zdjęcie – 20 zł
 • dodatkowa odbitka – 5 zł
 • studio lub inne miejsce
 • do 10 km od Olsztyna
 • dalsze odległości do uzgodnienia

Cena – 500 zł

Sesja kobieca indywidualna +

 

 • do 180 minut
 • 15 zdjęć (retusz)
 • 15 odbitek 21 cm x 15 cm
 • do trzech stylizacji
 • każde następne 30 min. – 50 zł
 • dodatkowe zdjęcie – 20 zł
 • dodatkowa odbitka – 5 zł
 • studio lub inne miejsce
 • do 10 km od Olsztyna
 • dalsze odległości do uzgodnienia
 • wizaż lub uczesanie w studiu

Cena – 650 zł

Sesja kobieca indywidualna MAX

 

 • do 180 minut
 • 15 zdjęć (retusz)
 • 15 odbitek 21 cm x 15 cm
 • do trzech stylizacji
 • każde następne 30 min. – 50 zł
 • dodatkowe zdjęcie – 20 zł
 • dodatkowa odbitka – 5 zł
 • studio lub inne miejsce
 • do 10 km od Olsztyna
 • dalsze odległości do uzgodnienia
 • wizaż w studiu
 • uczesanie w studiu

Cena – 800 zł

Ceny sesji nie zawierają kosztów uczesania i wizażu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, mogę zaproponować te usługi za około 300 zł  (całość).

Szczegóły do uzgodnienia

VOUCHER – ZAPROSZENIE NA SESJĘ (WZÓR)

Prezent dla Panny Młodej – sesja fotograficzna

Prezent dla Panny Młodej – sesja fotograficzna

, staranniePrezent dla Panny Młodej – sesja kobieca indywidualna

 

Jeśli zastanawiasz się jaki upominek dać Pannie Młodej, który byłby oryginalny i niepowtarzalny, to rozważ zakup Vouchera na fotograficzną sesję kobiecą.

Państwo Młodzi zapewne będą mieli już fotografa na ślub, wesele i plenerową sesję ślubną ale dodatkowa sesja w studiu może sprawić Pannie Młodej wiele radości.

To dodatkowa pamiątka, na której świeżo upieczona mężatka może okazać swe indywidualne cechy, zmysłowość kobiecość. Niepowtarzalny klimat uwieczniony na zdjęciach będzie pamiątką na długie lata dla samej kobiety.

Później potomstwa a później…

Sesja studyjna ma również sens gdy myślimy o prezencie na tzw. panieńskie dla przyszłej Panny Młodej. Musi jednak być dany z odpowiednim wyprzedzeniem. Sesję trzeba należycie przygotować. Uzgodnić terminy z wizażystką i fryzjerką.

Podczas naszej sesji fotograficznej w studiu zrealizujemy różne formy. Oczywiście robimy to w porozumieniu z osobą fotografowaną.

Na pewno portret. W samym portrecie drzemią już wielkie możliwości. Może to być portret w róznych kluczach w różnych pozycjach. Można zmieniać stylizację. Portret standardowy albo np. „beauty”.

Portrety w pozycji siedzącej, stojącej, przykucniętej na leżąco itd.

Dużą popularnoscią cieszą się sesje sensualne gdzie kobieta może pozwolić sobie na nieco otwartości, nabrania pewności siebie. Może pokazać swoją duszę czego nie można dokonać w codziennym, zabieganym życiu.

Sesja indywidualna to również moment oddechu, relaksu i spokoju.

Wybierając VOUCHER trzeba zwrócić uwagę na zawartość oferty. Czy jest tam oprócz samego fotografowania usługa wizażu i fryzjerska. W naszej ofercie posiadamy różne warianty. Jednak jeśli chcemy kogoś obdarować nie możemy nakładać na osobę obdarowaną obowiązku rezerwacji wizażystki, fryzjerki lub zmuszać do przygotowania się we własnym zakresie.

Możemy tym zniechęcić kobietę do skorzystania z upominku i pozostanie on jedynie wspomnieniem.

Jeśli chcesz sprawić miłą i niezapomnianą niespodziankę przyszłej Pannie Młodej zakup Voucher na indywidualną sesję studyjną w pełnym zakresie.

 

Drony w służbie ludzkości

Drony dostarczające paczki, nadal zużywają zbyt dużo energii

W czasach pandemii koronawirusa coraz więcej osób kupuje produkty w internecie.

Rosnąca liczba wysyłanych paczek stawia usługodawców pod ścianą. Do boju mogą wkroczyć drony, które automatycznie mogą dostarczać paczki do klientów z magazynu. W przyszłości może się to okazać jedynie słusznym rozwiązaniem.

Wiele czołowych firm, w tym Google, DHL i Amazon od kilku lat eksperymentuje z tym rozwiązaniem. Pojawia się zasadnicze pytanie, czy jest to opłacalne?

Porównano zużycie energii przez drony z zużyciem energii samochodów dostawczych napędzanych olejem napędowym oraz elektrycznych pojazdów transportowych używanych obecnie przez kurierów.

Stwierdzono, że samochody z napędem elektrycznym były znacznie bardziej ekonomiczne niż samochody dostawcze z silnikiem Diesla, zużywając nawet o 50 procent mniej energii. W przypadku dronów sprawa jest bardziej skomplikowana. Warunki atmosferyczne, głównie wiatr, mogą mieć bardzo duży wpływ na zużycie energii.

Średnio drony w symulacji zużywały do dziesięciu razy więcej energii niż elektryczne samochody dostawcze. Problemem jest również fakt, że kurierzy mogą dostarczyć kilka paczek, jeśli wielu klientów odbiera dostawy na jednej ulicy, a dron może dostarczyć tylko jedną paczkę na raz.

Za to drony energetycznie lepiej wypadają na terenach słabo zaludnionych.

Tak więc drony obecnie nie zastąpią tradycyjnych kurierów, ale nawet jeśli drony wymagają więcej energii, mogą stanowić alternatywę dla pojazdów z silnikiem Diesla.

Jakich zdjęć NIE wstawiać na portal randkowy?

Takie zdjęcie można oczywiście wstawić na portal randkowy, social media itp.

zdjęcia z poprawin

Zdjęcie na portalu randkowym to już znacznie więcej niż połowa sukcesu. Dlatego odpowiednie dobranie go jest niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli zależy nam na konkretnym typie potencjalnego partnera. Z kolei wstawienie nieodpowiedniej fotki może się wiązać z odstraszenia każdego, kto mógłby się nami zainteresować. Jakie zdjęcia dadzą nam dokładnie odwrotny skutek, niż byśmy chcieli?

Zdjęcia grupowe i z koleżanką
Zdjęcia z kimś to najgorszy pomysł, na jaki możemy wpaść. Nie dość, że osoba, która przegląda nasz profil, nie wie, do której osoby ze zdjęcia należy profil, ale możemy jej się wydać tak niepewne siebie, że musimy dodać zdjęcia z brzydszą koleżanką, żeby się dowartościować. Oczywiście wcale nie musi to być prawda, ale nie dajesz żadnych sygnałów, że tak nie jest. Musisz pamiętać, że bardzo niewielki odsetek osób sprawdza opis czy inne zdjęcia na twoim profilu, jeśli już pierwsze z nich ich do Ciebie zraża. Nawet jeśli uważasz, że na zdjęciu grupowym wyszłaś świetnie, postaw na mniej zachwycającą fotkę, na której jesteś sama.

Zdjęcia z imprezy na mieści
Zdjęcia, na których jesteś ewidentnie pijana albo wyglądasz na mocno zagubioną w tańcu, mogą Ci się wydawać zabawne w czasie, w którym ktoś je robi, ale umieszczanie ich na portalu randkowym to bardzo zły pomysł. Nie pokażą absolutnie, że masz dystans do siebie albo wyjątkowe poczucie humoru, ale że o siebie nie dbasz i nie masz poczucia wstydu. Nikt nie spojrzy wtedy na Ciebie jako na kandydatkę na poważną partnerkę. W końcu takich zdjęć nie zamieszczasz na Facebooku czy Instagramie, a w każdym razie nie powinnaś, więc skąd pomysł, żeby chwalić się nimi przed całkowicie obcymi ludźmi, którzy na ich podstawie wyrobią sobie o nas opinię.

Zdjęcia z bardzo dawnego okresu
Nie wstawiaj zdjęć siebie sprzed dziesięciu lat, nawet jeśli to według Ciebie ostatnie zdjęcia, na którym wyglądasz dobrze albo ostatnia fotka, do której porządnie się wystroiłaś. Aktualne zdjęcie nie tylko sprawi, że przyciągniesz do siebie osoby faktycznie zainteresowane kimś w twoim wieku, ale do tego nie spowoduje rozczarowania u osoby, która się z Tobą umówi. W końcu Ty sama na pewnie nie chciałabyś spotkać się z kimś, kto na swoim zdjęciu profilowym wygląda na piętnaście lat młodszego. To, że dziś nie wyglądasz tak dobrze, jak wtedy, jest całkowicie normalne i zdarza się absolutnie każdej z nas. Za to bycie nieszczerą może całkiem przekreślić nasze szanse na udany związek.

Zdjęcia po lekkim montażu
Wiele dziewczyn i chłopaków na portalach randkowych posługuje się swoimi zdjęciami, ale lekko przerobionymi, na przykład za pomocą filtra wygładzającego twarz albo lekko powiększającego oczy. Ważne jest jednak, aby z takim upiększaniem nie przesadzić z kilku powodów. Po pierwsze, nie możesz wstawiać zdjęcia, na którym zupełnie nie wyglądasz jak Ty. Po drugie, kiedy zdjęcie jest mocno przerobione, bardzo rzuca się to w oczy, chyba że skończyłaś szkołę o profilu grafiki komputerowej i doskonale wiesz, jak radzić sobie z programami do obróbki zdjęć. Nawet jeśli jakimś cudem nikt nie zauważy, że zdjęcie jest przerobione, możemy wyglądać na nim tak nienaturalnie, że nikogo sobą nie zainteresujemy.

Sesja ślubna zdjęcia z wesela

fotograf ślubny olsztyn

Zdjęciowe sesje ślubne

Sesje zdjęciowe w plenerze są świetną możliwością, by uwiecznić wspaniałe chwile w naszym życiu. Takie właśnie jak podjęcie końcowej decyzji o zamążpójściu czy ożenku. Te, które pragniemy pamiętać aż po grób. Takie, które mają niezwykle ważne znaczenie w naszym krótkim i pięknym życiu. Te wspaniałe momenty, o których pragniemy nigdy nie zapomnieć i od czasu do czasu sobie o nich przypominać.

Plenerowe sesje ślubne są więc świetnym pomysłem na uwiecznienie na fotografii pary młodej. Tej, która dopiero co powiedziała sobie dozgonne “Tak”. Pary, która wypoczęta po ślubie i weselu, w kilka dni po rytuale wychodzi w plener, by zrobić sesję. Zdjęcia robione już po uroczystościach przecież wychodzą najlepiej. Para nie jest na niej zmęczona i nerwowa. Ma to już za sobą i nie musi już zamartwiać się czy wszystko pójdzie, jak należy. Nie ma już setki gości, którą trzeba się zająć.

Wykonaniem zdjęć powinien oczywiście zająć się specjalista fotograf, który ma już ładnie zbudowane portfolio. Taki, który posłucha, czego od niego oczekujemy i taki, który potrafi nam podpowiedzieć, co dobrze wyjdzie na zdjęciach, a czego lepiej jest unikać. Wyposażony w jakościowy sprzęt, będzie w stanie doprowadzić zlecenie do końca i wyjątkowo dobrze obrobić zdjęcia w programach komputerowych.

W poszukiwaniu pomysłu na zdjęcia ślubne, na dobry plener i jakościowe tło, musimy udać się w miejsca, gdzie najbardziej lubimy przebywać. Także tam, gdzie panuje natura, gdzie krajobraz nie został naruszony ręka ludzką.

A może i tam, gdzie właśnie ulice miasta przywołują najwspanialsze nasze wspomnienia. Pomysłów na sesje jest tak dużo, jak par młodych. Niektóre z nich wybierają miejsca, w których pierwszy raz się spotkały, te, które mają dla nich obojga ważne znaczenie. Inne szukają inspiracji w swoich zainteresowaniach lub historii, korzeniach, z których się wywodzą. Niezależnie od pomysłu, powinniśmy wiedzieć, że doby fotograf będzie w stanie wykonać dla nas zdjęcia w każdym miejscu, które sobie wymarzymy. Oczywiście, jeżeli jest w rozsądnej odległości od siedziby jego firmy, na terenie miasta, wsi, a nie na drugim końcu kraju.

Ślubne sesje studyjne – w Olsztynie

fotograf ślubny olsztyn

Jak dopasować suknię ślubną?

suknia ślubna

Jak dopasować kolor sukni ślubnej do karnacji?

Na ogół suknie ślubne są po prostu białe, ale nawet ta biel ma różne swoje oblicza. Nie zawsze wygląda dokładnie tak samo. Można bowiem wyróżnić wiele jej odcieni, z których każdy będzie pasować do innego typu skóry.

To karnacja decyduje tak naprawdę o kolorze idealnej sukienki ślubnej. Nie warto bowiem zakładać na siebie czegoś, co nie będzie współgrać z naturalnym wyglądem ciała.

Moda ślubna oferuje najwięcej sukien ślubnych w kolorze czystej i niczym niezmąconej bieli. Czasami wpada ona w delikatny niebieski odcień, który uwidacznia się przede wszystkim w sztucznym chłodnym świetle.

Ta biel bywa też delikatnie migocąca. Bajecznie się błyszczy i dzięki temu potrafi pięknie podkreślić ciemny odcień skóry. No i tu właśnie pojawia się główny problem. Taka czysta biel najlepiej współgra bowiem z typowo ciemną, wręcz brązową karnacją.

A Polki raczej jej nie mają. Z tego względu w naszym kraju akurat z materiałów o kolorze czystej bieli szyje się głównie sukienki komunijne, a nie te ślubne.

Zbliżonym odcieniem do czystej bieli jest barwa śnieżnobiała. Wbrew pozorom te dwie tonacje znacząco się od siebie różnią. Kolor śnieżnobiały jest bardziej promienny, a jednocześnie ciut mniej intensywny.

Nie ma aż tak dużej głębi, tak więc nie musi jakoś specjalnie kontrastować z karnacją. Nie wpada też w żadną niebieską poświatę. Jest bielą w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Mimo wszystko suknie ślubne w tym kolorze wciąż najokazalej prezentują się na tej nieco ciemniejszej karnacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ją sobie zapewnić. Wystarczy jedna wizyta na solarium bądź samoopalacz, by odrobinę przyciemnić skórę.

Ostatnią odmianą bieli jest kolor ecru. On wpada już delikatnie w beż, ale robi to tak subtelnie, że na pierwszy rzut oka w ogóle nie jest to widoczne. Większość kobiet w Polsce kupuje suknie ślubne właśnie w tym kolorze.

No i trudno się temu dziwić. Jest to barwa idealna dla niemalże każdego typu karnacji. Świetnie wygląda i na bardzo jasnej, i na ciemniejszej skórze.

A co powiemy na to, by zorganizować wesele w pałacu? Przecież nikt z naszych znajomych nie zorganizował niczego podobnego, dlatego na pewno będzie to niezwykła i niezapomniana zabawa, w której na pewno wiele osób chętnie będzie uczestniczyć. W każdym razie powinniśmy zadbać o parę rzeczy na początek. W końcu taka organizacja wesela to naprawdę trudna sztuka, które wymaga kilku umiejętności. Zacznijmy od początku. Ala weselna została już przez nas wybrana, więc to już jest ogromny krok w naszej organizacji. Wiedzieliśmy, że będzie jednym z najtrudniejszych, ale jednosnie sie zdawaliśmy sobie sprawę, że po nim będzie już coraz łatwiej. Przecież zespół weselny bez problemu się zgodził, że zagra na naszej zabawie. To było dla nas niemałe zaskoczenie, ale naprawdę cieszymy się, że tak nam się udało. W każdym razie warto przemyśleć swój pomysł na wesele. Wiemy, że jest niezwykły, ale trzeba zadbać o to, by był realny i na nasze możliwości finansowe. Na pewno przekonamy się, że dzięki temu każdy będzie się fantastycznie bawił podczas naszej wspaniałej zabawy.

Na pewno chętnie bawimy się na weselach organizowanych przez naszych znajomych i rodzinę. Jednak może w tym roku zadbamy o to, by zorganizować własne, na którym to my będziemy zapraszać naszych gości i wyśmienicie się bawić? Wiemy, że taka organizacja wesele to sporo roboty. Trzeba przecież mieć na uwadze spor rzeczy jak na przykład zespół weselny. Nie chcemy, by grał u nas byle kto. Zależy nam na konkretnej zabawie w konkretnym stylu, a tego nie da się tak po prostu osiągnąć. W takim razie powinniśmy o tym dobrze pomyśleć, zanim zaprosimy naszych gości. Poza tym trzeba też wybrać coś takiego, jak sala weselna. Też nie może to być byle co i byle jakie. Na pewno wesele w pałacu jest naszym marzeniem, ale nie zawsze możemy sobie na coś takiego pozwolić i decydujemy się na nieco tańszą wersję, która również nam może przypaść do gustu. W takim razie zadbajmy również o to. Na pewno mamy wspaniały pomysł na wesele i nie zabraknie u nas gości, którzy chcieliby się naprawdę genialnie bawić w naszym towarzystwa już dzisiaj.

error: © Content is protected !! Zawartość chroniona prawem autorskim.